Trešnjevka se budi / Book corner u Milčecovom parku

Autor: Nikolina Cvetković, 22. 4. 2021.

Povodom Noći knjige, uvjereni u ljekovitu moć čitanja, te u to da ta ljekovitost eksponencijalno raste kada se knjige čitaju vani, pozivamo vas da se priključite zajedničkom čitanju na otvorenom! Na događanju sudjeluju i naši učenicu pod vodstvom profesorice Nikoline Cvetković.

Milčecov park, trešnjevački park, zelena oaza usred gradske vreve, već je isprobano mjesto za čitanje u javnosti. K tome, samo ime parka zove da odamo počast hrvatskom književniku Zvonimiru Milčecu, čiji su ispisani redovi na razne načine obilježili naš grad Zagreb.

Sama manifestacija Noći knjige provodi se povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava, 23.04. No, ujedno se ovim čitanjem želimo osvrnuti i na Dan planeta Zemlje (obilježava se 22.04.), te će se pojedini tekstovi dotaknuti važnosti osvještavanja zdravlja našeg planeta kroz snagu pisane riječi. Urednica programa je Ana Rubić, suradnica na projektu “Mapiranje Trešnjevke”, koja je za ovu priliku odabrala autorice i autore sa isječcima iz “ljekovitih“ djela.

Na Book corneru učestvuju (abecednim redoslijedom):

• Marko Capek (učitelj i eko aktivist, Udruga Nula otpada unutar i izvan nas)
  • Petra Crnetić (direktorica, Sonic group d.o.o.)
  • Mile Drača (tajnik udruge Oaza) te 12 volontera projekta Green fingers koji čitaju na 9 jezika iz 9 zemalja: Olivia Andersson (Švedska), András Gömöri (Mađarska), Kathrin Lilli Heidenreich (Njemačka), Patrycja Kosacka (Poljska), Emilia Ludwig (Njemačka), Vigneron Manon (Francuska), Mario Cecilia Noguera (Španjolska), Eleni Petta (Grčka), Camille Sitz (Francuska), Anandi Sweere (Nizozemska), Marc Tronet (Francuska), Milica Zisovska (Sjeverna Makedonija)
  • Romeo Ibrišević (voditelj čišćenja prirode od olupina u suradnji sa Renaultom, predsjednik udruge Zelene stope)
  • Dr. Slaven Krtalić (voditelj Odsjeka za promicanje tjelesne aktivnosti HZJZ)
  • Mirna Lipovac (tajnica Društva prijatelja glagoljice)
  • Lara Ljubičić (Sonic grupa d.o.o.)
  • Luka Oman (voditelj udruge Prijatelji životinja)
  • Neven Pavao Poklepović (eko voditelj, Klub volontera INA)
  • Vanja Radovanović (stanovnik Trešnjevke)
  • Matija Štefinščak (voditelj odnosa sajavnošću, Lush d.o.o.)
  • učenici IX gimnazije, mentorica: prof. Nikolina Cvetković ( Luka Babić, 1. b, Matija Kramarić, 1. b, Antonija Čavlina, 1. b, Marta Malinar, 1. b, Leonarda Sraga, 1. b, Niko Belamarić, 1. c, Lana Parić, 1. c, Leona Jokić, 1. c, Matija Rajnoha, 1. c)

Organizator zadržava pravo izmjene programa bez prethodne najave.

Maksimalan broj slušalaca je u skladu sa trenutno važećim epidemiološkim mjerama 25.

izvor: cekate.hr

« Ožujak 2024 »