Podržimo Doru i Martu

Autor: Sonja Lušić Radošević, 3. 3. 2011.

Počelo je online glasanje za najbolje prezentacije Školskog laboratorija slave Našu školu predstavljaju Marta i Dora:

Marta Badurina - Evolucija smijeha
Dora Sabljić - Boli glava
Pogledajte prezentacije i glasujte za naše!

Podržite naše predstavnice! Glasujte na ovom linku (s desne strane pod 18. i 19.)!

Evolucija smijeha

autorica: Marta Badurina, 2.c, IX. gimnazija Zagreb

tema: kako se smijeh razvijao kroz evoluciju i njegovi dobri utjecaji na naše zdravlje

predmet: biologija

mentorica: Marija Repulec Glogović, nastavnica biologije i kemije

Boli glava

autorica: Dora Sabljić, 2.c,

tema: Kako se lakše riješiti glavobolje, cijelom ili usitnjenom tabletom

predmet: kemija

mentorica: Marija Repulec Glogović, nastavnica biologije i kemije

Zaprimljena je 41 video snimka prezentacija učenika srednjih škola. Prezentacije se bave znanstvenim temama iz srednjoškolskog gradiva.

U prvom krugu, koji će trajati od danas, 3. ožujka do 10. ožujka, prezentacije ocjenjuju posjetitelji Portala za škole putem online glasovanja i stručni žiri.

Stoga vas pozivamo da pogledate prezentacije koji prikazuju jedan sasvim novi pristup znanosti i glasate za onu koje je po vama najbolja.

Putem http://www.skole.hr/ucenici/laboratorij/prezentacije možete pristupiti prezentacijama i glasati.

Deset najuspješnijih učenika/prezentera po glasovima stručnog žirija i posjetitelja Portala za škole ulaze u završno natjecanje i to:

• prvih sedam radova prema ocjenama stručnog žirija

• prva tri rada po rezultatima online glasovanja.

Na završnom natjecanju će se izabrati pobjednik, a odvijat će uživo pred publikom 24. ožujka 2011. u Zagrebu.

Točno mjesto i vrijeme završnog natjecanja Školskog laboratorija slave bit će uskoro objavljeno.

Glavna nagrada za pobjednika natjecanja Školski laboratorij slave je laptop. Glavnu nagradu će osigurati Raiffeisen Consulting d.o.o.

11.03.2011.

Zbog sumnji da su u razdoblju od 3. do 9. ožujka pojedinim video prezentacijama glasovi dodijeljeni na nedozvoljen način, poništavaju se dosadašnji rezultati online glasanja za prezentacije Školskog laboratorija slave. Novo glasovanje će trajati do srijede 16. ožujka. Glasovati možete samo pomoću CARNetovih korisničkih računa.

Kako bi se izbjegla daljnja zlouporaba automatskih programa za glasanje, proces potvrde glasova je unaprijeđen, a glasati mogu samo čitatelji koji će se logirati pomoću elektroničkog identiteta iz sustava AAI@EduHr. Više o logiranju možete pročitati na http://www.skole.hr/logiranje, a putem http://www.skole.hr/ucenici/laboratorij/glasanje možete pristupiti prezentacijama i glasati. Iskreno se ispričavamo svima onima koji su zbog ove situacije ostali bez glasova koje su osvojili zahvaljujući stvarnoj podršci svojih navijača kao i svima koji su uložili glasove za svoje favorite!