Akcija "Sigurniji internet 2011"

Autor: Sonja Lušić Radošević, 24. 3. 2011.

Deveta gimnazija u Zagrebu se i ove godine vrlo aktivno uključila u obilježavanje Dana sigurnijeg interneta 08. veljače i u akciju „Sigurniji internet za djecu“  zajednice Suradnici u učenju - ucitelji.hr.

• 30.03.2011. je skupina učenika prvih razreda pozvana na otvorenje multimedijske izložbe „Zajedno za sigurniji internet’“ u Središnjem uredu e-Hrvatske. Tom prilikom predstavljeni su radovi učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske koji su u sklopu akcije „Sigurniji internet za djecu“ svojim radovima upozorili vršnjake na moguće opasnosti na internetu te ih savjetovali  kako se primjereno, odgovorno i sigurno ponašati na internetu. Od 180 radova na izložbi, 38 radova je iz IX. gimnazije.

• 25.3.2011. organizirali smo svečanu podjelu poklona, zahvala i diploma zajednice Suradnici u učenju svim  sudionicima natječaja Sigurniji Internet za djecu 2011. iz IX. gimnazije u Zagrebu.

...slike..

• Profesorica Blažić na satu engleskog jezika s učenicima I.a, II.a i II.b organizirala “walking debate” – šetajuću debatu. Sat je kulminirao ljepljivim ceduljicama na zidu Safer Internet Day koji je prethodno otvorila na Wallwisheru. Više o tome kako je izgledao nastavni sat možete saznati na stranicama najnovijeg Pogleda kroz prozor. Zajednički uradak je na natječaju Sigurniji internet za djecu 2011. odabran među najbolje radove učenika srednjih škola.

• Profesorica Sonja Lušić Radošević je na nastavi informatike svojim prvašima zadala projektni zadatak na temu Sigurnijeg interneta. Detaljan opis ovog projekta možete pročitati u mrežnom časopisu Pogled kroz prozor portla ucitelji.hr. Projekt je još uvijek u tijeku. Cilj je da svaki učenik napravi multimedijalni plakat prema točno definiranim uputama. Ako plakat zadovoljava sve uvjete, vrednuje se ocjenom odličan i objavljuje se na školskoj web stranici. Kako profesorica ukazuje na pogreške, traži korekcije i sl., svi plakati bi konačno trebali biti objavljeni. A to znači da očekujemo 150 petica!
    38 multimedijalnih radova smo poslali na natječaj Sigurniji Internet za djecu 2011. na kojem je 17 radova ušlo među najbolje radove u Hrvatskoj.

• U sklopu projekta portala ucitelji.hr profesorica Arjana Blažić je održala webinar Kako to rade drugi.

• Na Dan sigurnijeg interneta, 08.2011. profesorice Sonja Lušić Radošević i psihologinja Ana Ivaković održale su predavanje u Knjižnici Tina Ujevića u sklopu projekta portala ucitelji.hr.

...slike...

Učenici OŠ kralja Tomislava na predavanju o sigurnijem internetu

• 22.02.2011. profesorica Sonja Lušić Radošević je održala roditeljski sastanak za roditelje učenika naše škole na temu „Sigurnost na internetu“.