Oni koji mogu, rade. Oni koji mogu više, volontiraju!

Autor: Ingeborg Radimiri, 12. 7. 2011.

Nastava je završila, ali naši volonteri aktivni su i dalje... Marta i Dora prošli tjedan provele su volontirajući u Selcu s djecom oboljelom od epilepsije.

Što su točno radile i kako im je bilo, pročitajte u članku.

A i cijelo smo proljeće nešto radili. Krajem ožujka posjetili smo Dječji centar Blaženog Alojzija Stepinca u Brezovici i proveli vrijeme družeći se sa štićenicima Doma. po dolasku u Brezovicu, dežurna odgajateljica provela nas je Domom te nam pokazala nevjerojatne stvari koje djeca izrađuju na raznim kreativnim radionicama. Također nam je pokazala prostorije u kojima djeca borave tijekom dana i gdje vježbaju. Zadivljeni, no već pomalo nestrpljivi, uputili smo se djeci. Dan je bio lijep, pa smo s djecom izašli u dvorište, prošetali smo se, razgovarali, igrali se, pjevali...

Povodom Svjetskog dana zdravlja, pobrinuli smo se za mentalno zdravlje umirovljenika i posjetili ih u Domu Sveta Ana i domovima na Trešnjevci gdje smo razgovarali sa štićenicima domova. Dan smo proveli uživajući u ugodnom društvu gospođa i gospodina koji su nam rado ispričali svoje priče uz prijepodnevnu kavu. Toplo su nas pozvali da ih opet dođemo posjetiti, što naš Volonterski klub namjerava ostvariti..

Uoči dana Planeta Zemlje (22.travnja) odlučili smo malo urediti okoliš naše škole - očistili smo tribine, posadili cvijeće i obojili klupice. Dio akcije možete pogledati u Janovom spotu http://vimeo.com/22749285.

Dana 20. travnja volontirajući na Trgu Bana Jelačića pomogli smo Gradskom društvu Crvenog križa u akciji prikupljanja sredstava za stradale u potresu u Japanu. Akciji je bio nazočan veleposlanik Japana, NJ.E. Yoshio Tamura sa suprugom, kao i gradonačelnik Grada Zagreba, gospodin Milan Bandić, pod čijim je pokroviteljstvom akcija i održana.

Naše su djevojke 20. i 21. svibnja volontirale kao hostese u KD Vatroslava Lisinskog kako bi pridonijele da tijek Festivala pjevačkih zborova - Zagreb 2011 bude što bolji i efikasniji ( usmjeravanje gostiju, izvođača, pomoć pri aktivnostima iza pozornice). Festival je održan u organizaciji Zagrebačkog glazbenog podija a pod pokroviteljstvom Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport i Ministarstva kulture Republike Hrvatske.

U organizaciji Centra za kulturu Trešnjevka naši volonteri pridružili su se AKCIJI KVART/AKUPUNKTURA GRADA i pomogli obojiti klupice ispred Trešnjevačkog placa. Mnogi od vas tu prolaze svakog dana pa se nadamo da ste uočili kako je odlično to ispalo. Za one koji nisu, evo link na blog NEPOZNATI ZAGREB, gdje ćete pročitati tekst i vidjeti slike s te akcije: http://nepoznatizagreb.blog.hr/, lipanj 2011, zadnji post od 01.6.2011. pod nazivom Klupa na koju se možete naklaviriti.

Kao što možete pročitati, bili smo aktivni na raznim područjima a tek je sredina Europske godine volontiranja. U rujnu krećemo s još akcija i pozivamo sve učenice i učenike dobre volje da nam se pridruže. Naravno, prije toga dobro se odmorite!

Zapamtite - oni koji mogu, rade. Oni koji mogu više, volontiraju.

Marta Badurina i Ingeborg Radimiri