Ugledni britanski skladatelj i dirigent Bill Connor u IX. gimnaziji

Autor: Administrator , 1. 5. 2013.

Ugledni britanski skladatelj i dirigent Bill Connor je s učenicama našeg zbora održao prvu probu budućeg projekta!

... slike ...

Ugledni britanski skladatelj i dirigent Bill Connor ovih je dana u drugom radnom posjetu Zagrebu. U organizaciji British Councila i produkciji profesorice Ružice Ambruš Kiš počinje raditi glazbeno-edukacijski projekt u kojem će sudjelovati učenici i nastavnici nekoliko zagrebačkih osnovnih i glazbenih škola te gimnazija, među njima i naša, IX. gimnazija. Tijekom sljedeće školske godine učenici će sami stvarati tekst i glazbu koju će Bill zapisivati i obrađivati, nakon čega će pod njegovom dirigenskom palicom glazbeno scensko djelo pod radnim nazivom Letter to Friend i izvesti. Slične projekte Bill Connor je radio na svim kontinentima, u mnogim državama: Norveškoj, Novom Zelandu, Australiji, Južnoj Africi, Španjolskoj. Već 50 godina sklada za film, radio i TV, a autor je brojnih skladbi za kazalište, za koje obično sam piše i libreto. Kontinuirano surađuje s Filharmonijskim orkestrom BBC-ja, te Simfonijskim orkestrima Halle, N.O.W., Adelaide i New Zeland.

Prva proba održana u našoj školi 25.4., bila je članicama zbora prvo iskustvo u radu s tako velikim glazbenikom. Nakon sat vremena bile su oduševljene. Jedna djevojka je nakon probe rekla da je trebala tražiti autogram, no bit će još prilika, BIll će kroz nekoliko mjeseci doći na iduću probu na stvaranje, učenje i druženje. Jedva čekamo!