Kazališna grupa IX. gimnazije u Zagrebu

Kazališna umjetnost ( fakultativna nastava )

U okviru fakultativne nastave pod vodstvom profesorice Zore Diel u IX. gimnaziji postoji grupa od 62 učenika ( pod nazivom „Kazališna umjetnost” ) u koju su uključeni učenici iz više razreda u Školi. Učenici organizirano posjećuju predstave raznih zagrebačkih kazališta, a poslije razgovaraju i razmjenjuju dojmove o odgledanoj predstavi. Mnogi učenici i nakon završetka gimnazije ostaju u kontaktu sa Školom odlazeći na predstave u organizaciji Škole, što je dokaz da su postali redovita kazališna publika.

Organizira se i odlazak na kazališne predstave u razna kazališta preko 35 godina i za ostale učenike i razrede koji nisu uključeni u grupu fakultativne nastave u okviru sati Razredne nastave.

Najviše odlazimo na predstave u Gavellu, Exit, ZKM, HNK te u manjoj mjeri u kazališta Planetart i Merlin. Tako smo prošle školske godine bili na ukupno 34 predstave. Nedovno su učenici na poziv iz Gavelle prisustvovali probi predstave „Peer Gynt”, kada su uz ljubazno stručno vodstvo gospođe Katona razgledali sve prostore i radionice kazališta Gavella što ih je oduševilo.

26-06-2006.

Profesorica Devete gimnazije Zora Diel preko trideset godina organizira odlazak učenika na kazališne predstave u gotovo sva kazališta, tako da je poziv da sudjeluje u radu žirija GAVELLA I EUROPLAKAT FAIR 2006. svojevrsno priznanje od strane ovog kazališta za dugogodišnji rad i suradnju.

Ljubitelji kazališta Devete gimnazije Zagreb u Gavelli

« Ožujak 2021 »