U četvrtak , 24. rujna 2009. učenici i profesori IX. gimnazije Zagreb bili su okupljeni na euharistijskom slavlju u crkvi Sv. Josipa na Trešnjevci.

....slike

Darovi

Misa sa zazivom Duha Svetoga na novu školsku i vjeronaučnu godinu već je dio tradicije katolika u školi, a predvodio ju je župnik preč. mr. Antun Vukmanić. Profesori Ljiljana Miler i Tomislav Biljak čitali su misna čitanja, a zbor mladih IX. gimnazije glazbeno je uveličao misno slavlje. Učenici su na oltar predali simbolične darove: kruh i vino, simbol rada ljudskih ruku; voće kao simbol radosti i darivanja, posebice siromašnih; Bibliju, knjigu i svijeću kao simbol nastojanja na putu istine i znanja. Učenica Dorotea Cepanec znakovnim jezikom je izmolila molitvu Oče naš. U molitvu vjernika uključena je cijela Crkva koja je molila za obnovu u Duhu posebice na području obrazovanja i znanosti, kako bi bili ukorijenjeni u vjeri i u ljubavi te svojim životom svjedočili za pravednost i istinu.

....slike