Zanimljivosti za maturante

Znanstveno-popularni festival Women in Science

Autor: Sonja Lušić Radošević, 6. 5. 2022.

Javljam Vam se radi događanja kojeg organizira Studentski zbor PMF-a, a sudjeluju svi odsjeci. Naime, događaj pod nazivom Women in Science dvodnevni je festival s ciljem obrazovanja mlađih generacija o važnosti žena u znanosti. Također, želja nam je sudionicima pružiti bolji uvid u život jedne znanstvenice/znanstvenika i zašto smo odabrali upravo znanost kao naše životno usmjerenje.

Samo događanje sastojat će se od predavanja znanstvenika i studenata te interaktivnih radionica koje će se odvijati tijekom subote 7. svibnja i subote 14. svibnja ove godine od 10 do 18 sati. Sva predavanja i radionice održavat će se uživo na Fizičkom odsjeku na adresi Bijenička 32 i na Kemijskom i Geološkom odsjeku na adresi Horvatovac 102a. Predavanja će također biti prenošena u virtualnom formatu putem platforme Microsoft Teams te stoga broj sudionika neće biti ograničen. Predavanja će trajati pola sata i prilagođena su znanju srednje škole, a nakon svakog predavanja bit će slobodno vrijeme predviđeno za pitanja učenika.

Molim Vas da ove informacije proslijedite profesorima u Vašoj školi kako bi oni obavijestili svoje učenike. Sudjelovati mogu svi, neovisno o dobi, odnosno razredu koji pohađaju. U privitku Vam šaljem plakat kojim oglašavamo događaj. Također, šaljem Vam i poveznicu na Facebook stranicu (https://www.facebook.com/WomenInScience.PMF) te poveznicu na obrazac za prijavu koju je potrebno ispuniti za sudjelovanje (https://bit.ly/WiS_2022). Za bilo kakva dodatna pitanja stojim Vam na raspolaganju putem ove email adresa.

Voditeljica projekta Women in Science

Facebook: www.facebook.com/WomenInScience.PMF