2017./2018.

U izdanju Routledge izdavačke kuće objavljena je knjiga International Handbook of Teacher Quality and Policy u kojoj je objavljen stručni rad prof. Blažić pod nazivom eTwinning - A Teacher Network in Europe. U radu je opisano stručno usavršavanje nastavnika na portalu eTwinning putem mrežnih edukacija o disruptivnim tehnologijama u nastavi.

Naša škola sudujeluje u novom Erasmus + projektu pod nazivom From Me To We - NETS: Networks for Empowering Teachers and Students. Tema projekta je socijalno-emocionalno učenje, razvoj transverzalnih vještina i suradnja s poslovnim organizacijama. U projektu sudjeluju učenici 1.B razreda.

2016./2017.

Ove školske godine završen je Erasmus+ i eTwinning projekt Make Me A European. Sve aktivnosti i izrađeni sadržaji vidljivi su na Twinspaceu Make Me A European. Projekt smo prijavili na najtečaj u Njemačkoj "64. Europaischer Wettbewerb", na kojem smo osvojili 1. nagradu u iznosu od 800 EUR za svih 5 partnerskih škola. Ove školske godine učenici su sudjelovali na transnacionalnim mobilnostima  u Italiji, Cipru i Njemačkoj. Za projekt smo također dobili i nacionalnu oznaku kvalitete.

Razred 3B sudjelovao je u eTwinning projektu The Universe is made of tiny stories, za što smo dobili nacionalnu oznaku kvalitete.

2015./2016.

U I. polugodištu prof. Blažić je sudjelovala u Stručnoj radnoj skupini za izradu kurikuluma predmeta Engelski jezik te je  Erasmus + projekt Make Me A European s učenicima 2A razreda vodila prof. Sanja Cvijanović uz podršku prof. Darije Smolčić i prof. Vene Mušinovića. Učenici su izradili brojne video sadržaje i postere te su sudjelovali u transnacionalnim aktivnostima u Hrvatskoj i Poljskoj. Sve aktivnosti i izrađeni sadržaji vidljivi su na Twinspaceu Make Me A European.

Učenici 2.B razreda su u sklopu izborne nastave sudjelovali u eTwinning projektu True Colours. Zajednički su proučavali boje i njihov utjecaj te izradili mnoge sadržaje, kao što je knjiga priča Writing masters: Cube stories:

A mag created with Madmagz.

Za ovaj projekt dobili smo nacionalnu i europsku oznaku kvalitete.

2014./2015.

Prof. Blažić dobila je stipendiju Hubert H. Humphrey Fellowship koju u okviru Fulbright programa dodjeljuje američki State Department te šk. godinu 2014./2015. provodi na stručnom usavršavanju na Penn State University u Pennsylvaniji. Prof. Blažić prva je i za sada jedina profesorica iz sustava srednjeg i osnovnog obrazovanja koja je dobila ovu prestižnu stipendiju.

2013./2014.

Učenici koriste LMS:

Edmodo - I.A, I.B, I.C, IV.B
Schoology - III.E
Wikispaces - IV.A

Učenici sudjeluju u eTwinning projektima:

III.E - Coursera Kids - s 2nd High School Nea Filadelfia, Atena, Grčka

Projekt Coursera Kids proglašen je najboljim projektom u kategoriji srednjih škola te je osvojio nacionalnu eTwinning nagradu COMET. Projekt je istovremeno proglašen i najboljim eTwinning projektom u Grčkoj. Projekt je dobio europsku oznaku kvalitete i dvije nacionalne oznake kvalitete u Hrvatskoj i u Grčkoj.

III. E - Izborna nastava - Let's Give Peas a Chance s Allgemein bildende höhere Schule Theodor-Kramer-Straße, Beč, Austrija

I. C - Young European Correspondents - grupa od 9 škola iz Europe