23.11.2008

Učenici volonteri IX. gimnazije Zagreb bili su pozvani na svečanu dodjelu zahvalnica i volonterskih knjižica u Gradsku vijećnicu jer su svojim dobrovoljnim radom doprinijeli uspjehu gore navedene konferencije.

Volonterski centar Zagreb i Grad Zagreb, Gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje, pozvali su volontere na prigodni domjenak i svečanu dodjelu zahvalnica i volonterskih knjižica u Gradsku vijećnicu 28. listopada 2008. godine. Stotinu i pedeset šest volonterki i volontera svojim je doprinosom omogućilo odlično funkcioniranje Međunarodne konferencije zdravih gradova koja je održana od 15. do 18. listopada ove godine. Uz učenike naše škole, koji su bili najbrojniji, volontirali su i učenici X.gimnazije, studenti, umirovljenici te nešto manji broj zaposlenih.

Uvodne govore održali su Jela Tomanjik, izvršna direktorica VCZ-a, dr. Zvonimir Šostar, pročelnik Gradskog ureda za zdravstvo i Ljiljana Kuhta Jeličić, zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba. Jela Tomanjik ukratko je prikazala volontiranje na Konferenciji u brojkama i, između ostalog, naglasila da je putem projekta Volontirajmo za zdravu zajednicu Konferenciji darovano 2014 volonterskih sati što odgovara godišnjem radu jednog zaposlenika. Dr. Zvonimir Šostar zahvalio se svim volonterima na susretljivosti i srdačnosti koju su pokazali spram sudionika Konferencije koji su, upravo zbog naših volontera, grad Zagreb nazvali gradom osmijeha. Volonterskom centru Zagreb uručio je zahvalnicu za osmišljavanje i provedbu projekta.

Uslijedila je podjela zahvalnica i volonterskih knjižica, a volonteri su se nastavili družiti na domjenku. Dragi naši učenici, ukoliko i vi želite biti volonter, javite se u Volonterski klub IX.gimnazije ( Jana,3.d, Filipina 3.c ili prof. Radimiri), smišljajte, planirajte i provodite akcije koje će nekome pomoći a vas oplemeniti.