Već četvrtu godinu za redom, Hrvatska mreža volonterskih centara planirala je i organizirala manifestaciju Hrvatska volontira! u tjednu od 19. do 24. svibnja 2014., te pozvala sve organizatore volontiranja, posebno one koje rade s mladima, da se uključe. Naša škola već tradicionalno sudjeluje na toj manifestaciji, pa smo osmislili i prijavili volonterske aktivnosti.

No, kako je našu zemlju pogodila prirodna katastrofa, usmjerili smo naše srce, dobru volju i slobodno vrijeme na pomoć stradalima. U brzopoteznoj Facebook akciji našeg Volonterskog kluba, u samo jednom danu prikupili smo puno potrepština za poplavljene i to je odvezeno – skupili smo toliko toga da smo pomoć vozili tri dana - u Ministarstvo socijalne politike i mladih, a naši su volonteri pomagali u pakiranju i utovaru prikupljenog u skladištima na Žitnjaku i u Blatu, i to dva dana za redom.

Ipak, pod vodstvom profesorice Kordić odrađene su i prethodno dogovorene aktivnosti.

Dana 19.svibnja članovi našeg kluba predstavili su njegov rad i pričali o svojim osobnim volonterskim iskustvima učenicima OŠ Otona Ivekovića. Osnovci su bili dosta zainteresirani i postavili puno pitanja , a na kraju su im podijeljene kartice s izrekama o volontiranju.

Rad našeg kluba predstavljen je 22.svibnja i učenicima škole s kojom dijelimo zgradu, II.ekonomske, a kako za sve zainteresirane nije bilo mjesta, prezentaciju ćemo ponoviti. I oni su imali mnogo pitanja te smo i njima dijelili kartice u svrhu promicanja volonterstva. Velike su šanse da ćemo od jeseni u školskojzgradi imati dva volonterskakluba, što bi nas doista veselilo.

Dana 24.svibnja 2014. oličili smo vanjske zidove i stupove naše škole kako bi nam bilo ljepše, veselije i urednije , a pomogli su nam Fatmir, Štef, Mara s kavicom, te profesorica Marijana Stojanov ( asistentica u 1.e) i naša ravnateljica Svea Bielen.

Posjetili su nas i profesorica Svjetlana Čanak i profesor Dražen Bandalović, koji volonterski, u svoje slobodno vrijeme, pomažu maturantima u pripremama za ispite koji im slijede.

A da ćemo biti medijskezvijezde, ili bar zvjezdice, i to je istina… Snimala nas je ekipa Fade In produkcije u svrhu stvaranja materijala koji će promicati volontiranje.

Imamo još jako puno ideja, pa pozivamo sve koji to žele da nam se pridruže. Nikad nije kasno za činiti dobra djela!

Tamara Kordić, prof.
Ingeborg Radimiri, prof.