IX. gimnazija je među pionirima školskog volonterizma. VCZ je proveo kampanju VIV (very important volunteers) u dvije kategorije - učenici i koordinatori. Ponosni smo što su u tom važnom društvu naša učenica Ivana Dorotea Horvat i profesorica Ingeborg Radimiri.

Volonterijada 2014.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana volontera, Volonterski centar Zagreb je u petak, 5.12.2014. organizirao Volonterijadu - volontersku proslavu na kojoj su dodijeljene nagrade svim volonterima uključenima u kampanju “VIV – Very Important Volunteers: generacija 2014.”, ali i mnogobrojnim volonterima Volonterskog centra Zagreb koji pružaju stalnu podršku u organizaciji i izvedbi svih aktivnosti tokom cijele godine. Proslavi je nazočilo oko 120 ljudi, a nakon svečane dodijele nagrada i priznanja, uzvanike su rasplesale dvije glazbene skupine: Jastuk i Kenke Denke te Vesela DJ Mrkica. Za fotografije s Volonterijade zaslužne su naše vrijedne foto-volonterke Martina Pašić i Andrea Kopić.

opširnije i slike: vcz.hr

VIV: generacija 2014. - Dorotea Ivana Horvat

Dorotea je maturantica IX.gimnazije, a članica je Volonterskog kluba IX. gimnazije od prvog razreda. Tijekom protekle četiri godine gotovo da nije bilo akcije u kojoj nije sudjelovala - od pomaganja na humanitarnim, sportskim i kulturnim manifestacijama do volontiranja s djecom (Dječji dom Zagreb) i potrebitima.

izvor: vcz.hr

VIV: generacija 2014. - Ingeborg Radimiri

Jedna od najljepših priča u IX. gimnaziji je volonterski rad naših učenika. Srce te priče je naša draga kolegica Ingeborg Radimiri i sama volonterka kad god je to potrebno.

izvor. vcz.hr