Sigurni smo da vas zanima gdje su i što rade naši volonteri. I dalje nižu brojne aktivnosti i trude se da učine život u zajednici kvalitetnijim.

Nakon mnoštva volonterskih akcija, događanja i promocija, 2014. godinu završili smo sudjelujući s ostalim učenicima na našem tradicionalnom Božićnom sajmu. U dogovoru s vodstvom Kuće ljubavi, Caritasovog doma namijenjenog novorođenčadi i djeci do tri godine, te nezbrinutim majkama i trudnicama, prikupljenim novcem od prodaje kolača i ostalih sitnica kupljene su noćne lampice, termosice, kuhala za vodu, prašak za rublje, pelene i kozmetički proizvodi za njegu djece ( kupke, šamponi, kremice...). U ime svih učenika naše škole donaciju su uručile volonterke Tina, Lucija i Anthea te ravnateljica, prof. Bielen i prof. Radimiri. Inače, u Kući kontinuirano volontiraju Mirta i Lucija, koje taj dan nisu bile s nama jer su se spremale za natjecanje iz prve pomoći – imamo doista svestrane učenike! Kontinuirano se volontira i dalje u Dječjem domu Zagreb, Udruzi PUŽ, Noinoj arci te Ženskoj zajednici Centra za autizam.

Volonteri iz 3.d potakli su ostale razrede na skupljanje novaca za dječaka Milana Basarca čija je tužna priča početkom ove godine dirnula cijelu Hrvatsku, pa smo se uplatom skupljenih sredstava pridužili svim ljudima dobra srca koji su pomogli Milanu i njegovom tati.

Učenici naše škole doprinijeli su i jednoj kulturnoj manifestaciji - Noći muzeja. Neki su , pod vodstvom prof. Sarić, pokazali svoje stručno voditeljsko umijeće u Strossmayerovoj galeriji starih majstora HAZU, a osam naših volonterki pomagalo je osoblju knjižnice HAZU u provedbi planiranih aktivnosti.

Jako nas veseli što se volontiranje među mladima sve više se širi i jako smo ponosni što članovi našeg kluba tome pridonose promovirajući ga među svojim vršnjacima, a i mlađima. U OŠ Pavleka Miškine osnovci se pripremaju kroz Odgoj za volontiranje, a u ponedjeljak, 23. veljače, mogli su svašta naučiti kroz predavanje Ivane iz Volonterskog centra Zagreb i iskustva naših učenica Josipe, Ivone i Tine.

Neki od vas već su uživali u proljetnim praznicima u subotu, 28. ožujka. dok su članovi našeg Volonterskog kluba pomagali na događanju Bicikliraj za epilepsiju i tako se pridružili podizanju razine osviještenosti o toj bolesti. Bio je prekrasan, sunčan dan i puno ljubičaste pozitive u zraku.

Dolaskom proljeća, nadamo se još mnogim rozim, žutim, crvenim, narančastim, zelenim, i plavim pozitivama. I dalje mislimo dobro!