Zadnji dan nastave obilježen Svjetskim danom glazbe i ekologijom

Autor: Katarina Friščić, Nikola Sebastian Jambrošić, 3. 7. 2023.

Zadnji dan nastave obilježili smo glazbom i proslavili Svjetski dan glazbe s našim zborom i završnom svečanosti našeg projekta RAZMISLI prije nego što kupiš, RAZMISLI prije nego što baciš!

Svjetski dan glazbe jedinstvena je prigoda koja nas podsjeća na moć i duboko ukorijenjeni utjecaj glazbe u našem postojanju. Slavimo sve izvanredne glazbenike koji su kroz povijest prenosili svoje darove i stvarali naslijeđe koje i danas odzvanja. Slavimo i sve one mlade talente koji tek otkrivaju svoj glazbeni put, hrabro se izražavajući i stvarajući novo glazbeno iskustvo za generacije koje dolaze. Tim su povodom zbor i komorni sastav IX. gimnazije pripremili glazbene poslastice koje su izveli na priredbi uoči Svjetskog dana glazbe, dok su učenici na satovima glazbene umjetnosti izradili playliste različitih žanrova glazbe koja je odzvanjala školom pod školskim odmorima.

Projekt RAZMISLI prije nego što kupiš, RAZMISLI prije nego što baciš financiran je od Ministarstva znanosti i obrazovanja s ciljem razvijanja svijesti i motivacije za smanjenje stvaranja otpada, reciklažu i ponovnu uporabu korištenog - edukacijama, radionicama, uključivanjem u pojedine aktivnosti kreativnog stvaralaštva i upoznavanjem sa stvarnim okruženjem recikliranog imanja.
Projekt se provodio tijekom ove školske godine, a direktni korisnici projekta su bili svi učenici naše škole. Cilj projekta bio je motivirati učenike na smanjenje stvaranja otpada i potaknuti ih na preuzimanje društvene odgovornosti za održivost okoliša kako bi se promicalo ekološki prihvatljivo ponašanje izvan stereotipnih predodžbi o odlaganju otpada.

Dodatne fotografije pogledajte pod više.