Hrvatska volontira 2016. - volontiranjem do pozitivnih promjena u zajednici!

U sklopu manifestacije „Hrvatska volontira“ volonteri IX. gimnazije su, zajedno s volonterima - djelatnicima tvrtke Ericsson Nikola Tesla organizirali dvije volonterske akcije.

Detaljan izvještaj o svim održanim aktivnostima diljem Hrvatske popraćen s mnoštvom fotografija te finalne podatke o uspješnosti manifestacije pronađite OVDJE.

Dokumentarni film o provedenim aktivnostima u produkciji Fade in-a

Kako je ove godine težište aktivnosti volontiranje poslovnog sektora, IX. gimnazija je svoje akcije isplanirala s kompanijom iz svojeg susjedstva, tj. s kompanijom Ericsson Nikola Tesla.

U prvoj akciji su  djelatnici tvrtke  zajedno s petnaestak učenika IX. gimnazije  i nekoliko volontera iz VCZ-a obojili školske tribine kako bi uljepšati okolinu u kojoj učenici škole svakodnevno borave.

U drugoj akciji su volonteri kompanije Ericsson Nikola Tesla održali su pet radionica za učenike svih prvih razreda  „Umreženo društvo i mi“. Na radionicama su skupine od 5-6 učenika osmišljavali projekte koje se temelje na umreženom društvu i umreženim uređajima.

izvor: vcz.hr

...slike...

Iz drugih medija:

Strane kompanije poslale radnike volontirati u Hrvatskoj

Hrvatska volontira - naši zaposlenici u društveno korisnim aktivnostima

Izvještaj o manifestaciji Hrvatska volontira 2016.

Bicikliraj za epilepsiju!

I ove godine su se naši učenici, volonteri pridružili  obilježavanju „Ljubičastog dana”  - biciklijadi podrške osobama s epilepsijom.

Bicikliraj za epilepsiju!

Dana 09. travnja 2016.g. Hrvatska udruga za epilepsiju i Nastavni zavod za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja RH, ponovno su u centru Zagreba organizirali biciklijadu podrške osobama s epilepsijom, u povodu Svjetskog dana zdravlja (7. travnja) i „Ljubičastog dana” — dana epilepsije (26.ožujka).

Cilj ove manifestacije „Bicikliraj za epilepsiju” je javno iskazivanje podrške oboljelim osobama koje su zbog epilepsije još uvijek stigmatizirane te promoviranje tjelesne aktivnosti u kontekstu prevencije mnogih bolesti i unaprjeđivanja zdravlja.
Biciklijada je najavljena na Trgu bana Jelačića već u 11 sati kad je uz nazočnost i podršku zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića krenuo svečani defile oldtimer vozila udruge "Zlatni kotač" i bikera Moto kluba "Veterani Croatia" koji su u koloni, simbolički obilježeni ljubičastom vrpcom, krenuli prema Zagrebačkom velesajmu. Ovom događaju pridružila se i delegacija Hrvatskog vaterpolo saveza koja je također izrazila podršku osobama s epilepsijom i našoj biciklijadi.

Sudionici biciklijade su se okupili na Rooseveltovom u 12 sati nakon čega je slijedila vožnja kroz centar grada. Svi su sudionici imali na svojoj odjeći ili biciklu neki odjevni ili drugi predmet ljubičaste boje, simbolične boje epilepsije, koji su ponijeli od kuće ili dobili na mjestu događanja.

Naši volonteri u projektu "Mapiranje Trešnjevke"

Projektu "Mapiranje Trešnjevke" se prošloga tjedna pridružila i grupa volontera iz IX gimnazije u Dobojskoj ulici.

Centar za kulturu Trešnjevka, s kojim naša škola već dugo surađuje na raznim događanjima i akcijama, pokrenuo je stranicu Mapiranje Trešnjevke na kojoj možete pročitati razne zanimljivosti o našem kvartu, pa tako i o našoj školi.

Članak sa Facebooka - Mapiranje Trešnjevke

izvor: https://www.facebook.com/MapiranjeTresnjevke/posts/925331324254212

Učenici će u svoje slobodno vrijeme pomoći našem projektu tako da će popisati trenutno stanje lokala (trgovina, gostionica, obrta itd) u najvažnijim trgovačkim ulicama Trešnjevke (Tratinska ulica, Ozaljska ulica, Nova cesta, Trakošćanska ulica, Krapinska ulica, Selska cesta, Rudeška cesta) koje ćemo potom usporediti sa stanjem iz 30-ih godina prošloga stoljeća koje je zabilježeno u Almanahu zagrebačkih trgovaca (1932.-1935.) o kojem smo već pisali i čiji se podaci vezani uz Trešnjevku mogu pronaći na našoj web stranici (pogledajte link na dnu teksta).

Kao slijedeći korak, pokušat ćemo, uz pomoć volontera, ali i vas, cijenjene naše čitateljice i čitatelji, koliko je moguće rekonstruirati izmjene lokala tokom svih godina između ta dva perioda, dakle od cca 1935. pa sve do danas. Znamo da je to opsežan posao i da je dosta tih podataka izgubljeno u zaboravu vremena, no mi ćemo svejedno krenuti u to istraživanje, a vas molimo da nam sve informacije koje se sjećate vezano uz tu temu šaljete na mail adresu mapiranjetresnjevke@gmail.com ili porukama/komentarima na ovaj Facebook profil.

Mali primjer: Na adresi Ozaljska 32 se sada nalazi pošta. No, zanima nas što se na tome mjestu nalazilo prije nje. Molimo vas, ako je ikako moguće navedite adrese na koje se odnose vaša sjećanja, a ako slučajno imate, jako ćemo se veseliti i starim fotografijama!

Veliko hvala <3

Volonterski klub IX.gimnazije zahvaljuje svim učenicima, roditeljima i djelatnicima škole koji su se odazvali akciji i donirali potrepštine za izbjeglice, hvala volonterima iz 4.d i 3.e koji su marljivo razvrstali, složili i obilježili pakete i veliko hvala VCZ ekipi na prijevozu!

Naime, većina potrepština, koliko je stalo u automobil, odvezena je i uručena direktno izbjeglicama na graničnom prijelazu Bregana - obuća se pokazala najpotrebnijom! Ostatak ćemo prevesti ovaj tjedan, ovisno o obavijestima iz medija.

« Ožujak 2024 »