> Matura
Deveta na maturi

Gotovo stopostotna prolaznost na državnoj maturi rezultat je kontinuiranih priprema iz  hrvatskoga jezika i književnosti, stranih jezika te matematike koje provodimo već od 2006.

Svake godine naši učenici napišu od 50 do 80 ispita u kategoriji 10% najboljih u Hrvatskoj.

Pojačanu pripremu iz matematike uveli smo od  prvoga razreda, a vještine pisanja  iz hrvatskoga, engleskoga i njemačkoga jezika razvijaju se u okviru izborne nastave. Izborni predmeti na državnoj maturi mogu se pripremati na fakultativnoj nastavi koja se organizira tijekom četvrtoga razreda.

Iz naše Gimnazije potekla je ideja o stvaranju nacionalnog Portala za besplatne online pripreme državne mature koji se nalazi na adresi www.mojamatura.net.

Profesorice Arjana Blažić i Sonja Lušić Radošević iz naše Gimnazije organiziraju webinare za državnu maturu koji obuhvaćaju prostor cijele Hrvatske ( pa i šire), a na kojima učenici mogu iz udobnosti fotelje svoga doma ponoviti  bitne činjenice za ispite, te dobiti još koji koristan savjet u zadnji trenutak.

16.6.2010., Večernji list,  Na popisu 100 najboljih rezultata na državnoj maturi se nalazi i IX. gimnazija.

Važni linkovi

www.postani-student.hr Nacionalni informacijski sustav za prijavu ispita državne mature i na visoka učilišta.
www.ncvvo.hr Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja na kojem se nalaze svi ispitni katalozi, ispiti s dosadašnjih državnih matura, pravilnici, dokumenti o prilagodbi,..
www.studij.hr - Središnji prijavni ured (SPU) je nacionalni centar za prijave na studijske programe,odnosno na visoka učilišta u Republici Hrvatskoj. Na portalu se nalazi aplikacija za usporedbu dosadašnjih prijava na fakultete, pregled visokih učilišta u republici Hrvatskoj, sve o prijavama, kalendar, česta pitanja te analiza potreba tržišta rada.
www.mzos.hr - Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa
www.mobilnost.hr - Agencija za mobilnost i programe EU -  na mrežnim stranicama možete pronaći informacije o mobilnosti studenata

« Rujan 2017 »