IX. gimnazija Zagreb

Vijesti iz IX. gimnazije u Zagrebu

Sportske vijesti

Autor: Josip Tenjer, Dubravka Diel Samaržija, 28. 11. 2023.

U subotu, 25. studenog učenici naše škole odigrali su utakmice u futsalu, košarci i odbojci.

Mladići futsal ekipe igrali su protiv Gornjogradske gimnazije te nakon što je rezultat na poluvremenu bio izjednačen, na kraju je utakmice naša momčad je uspjela nadigrati protivničku ekipu te pobijedila rezultatom 4:2.

Košarkaška momčad je prošlu subotu igrala protiv srednje škole Tituš Brezovački. Iako su naši igrači dali sve od sebe, ovog puta je protivnička ekipa odigrala bolju utakmicu i postigla 39 koševa, dok su naši ubacili 24 koša.

Košarkašice naše škole igrale su protiv XIII. gimnazije. Naše igračice su sjajno započele utakmicu i bile u prednosti prvu četvrtinu, ali na kraju je igra završila rezultatom 33:23 za XIII. gimnaziju.

Odbojkašice naše škole su također igrale utakmicu prošle subote. Utakmicu su odigrale protiv Prirodoslovne škole V. Preloga. U toj vrlo dinamičnoj i neizvjesnoj utakmici djevojke Preloga su osvojile prvi set 25:17, ali su naše djevojke bolje odigrale drugi set i pobjedile 25:15. U trećem setu obje ekipe su odlično igrale, no naše djevojke su uspjele nadigrati Prelog i postići pobjedu rezultatom 16:14.

Čestitamo svim sportašicama i sportašima!