Naš učenik Tian Vlašić dobitnik je nagrade Harvard Prize Book

Autor: Sonja Lušić Radošević, Mateja Mačešić, 8. 5. 2024.

Izuzetno smo ponosni na našeg učenika Tiana Vlašića, jednog od ovogodišnjih dobitnika nagrade Harvard Prize Book.

Riječ je o nagradi koju jednom godišnje istaknutim učenicima diljem svijeta dodjeljuju klubovi alumnija Sveučilišta Harvard, a koja služi kao poticaj učenicima da se prijave za studij na Sveučilištu. Učenike nominiraju njihove škole, svaka škola može nominirati samo jednog učenika te se dodjeljuje učenicima 3. razreda srednje škole. U Hrvatskoj ju dodjeljuje Harvard Club of Croatia.

Naš Tian, koji je u IX. gimnaziju došao s otoka Lošinja, izvanredan je učenik koji je tijekom dosadašnjeg srednjoškolskog obrazovanja sudjelovao na županijskim natjecanjima iz informatike i kemije i državnim natjecanjima iz matematike i logike. Surađuje s brojnim profesorima matematičkog odsjeka na PMF-u te je napisao originalan istraživački rad za koji je, od uglednih svjetskih profesora, dobio pohvale i upute za objavu.

Također je član školske astronomske grupe čiji je prijedlog na natjecanju "Imenuj egzosvijet 2022" prihvaćen od strane Međunarodne astronomske unije (IAU) koja je zvijezdu WASP-63 imenovala Kosjenka, a egzoplanet WASP-63 B Regoč.

Osim matematike koja je njegova velika ljubav, Tian također svira klavir te ima završenu osnovnu glazbenu školu. Osvojio je nekoliko priznanja i dobitnik je srebrne nagrade na natjecanju mladih glazbenika.

U pripremi preporuke za nagradu sudjelovali su Tianov razrednik, prof. Fran Alilović, prof. Melita Šulc, mentorica iz matematike i prof. Zlatko Tomšić, nastavnik fizike i voditelj astronomske grupe.

Od srca čestitamo Tianu i pohvaljujemo njegovu predanost i entuzijazam!

« Svibanj 2024 »