Europski dan jezika

Autor: Darija Smolčić, Željka Bačić, Mirjana Franić, Dunja Nikolić, 26. 9. 2018.

Na inicijativu Vijeća Europe od 26. rujna 2001. obilježava se Europski dan jezika. Osnovni su ciljevi Europskog dana jezika upozoravanje javnosti na važnost učenja jezika

kako bi se povećala višejezičnost i međukulturalno razumijevanje, promicanje bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe, te poticanje na cjeloživotno učenje jezika. Broj jezika se neprestano mijenja jer neki jezici izumiru. Stoga je uz poticanje višejezičnosti potrebno paralelno razvijati i svijest o važnosti materinskog jezika, što je izuzetno važno kod jezika malih naroda po broju stanovnika, kao što je hrvatski jezik.

Ove godine smo Europski dan jezika obilježili održavanjem kvizova na satima stranih jezika pri čemu su se učenici pokazali svoje znanje o Europi.

Kahoot na engleskom jeziku bit.ly/2NxmkTq

Kahoot na njemačkom jeziku bit.ly/2PVNsIa