Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta

Autor: Administrator , 27. 1. 2019.

U tjednu od 21. siječnja do 25. siječnja s učenicima četvrtih razreda IX. gimnazije u Zagrebu obilježen je Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta.

Izrađen je i prigodni plakat na kojem su se učenici mogli upoznati sa samim pojmom Holokausta, popisom logora iz Drugog svjetskog rata, prizorima života iz logora, te obilježjima koje su Židovi morali nositi.

Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta obilježava se svake godine 27. siječnja, a tim danom želi se podsjetiti na sve žrtve nacističkog režima tijekom Drugog svjetskog rata. Dan se obilježava u Europi pa tako i u Hrvatskoj.

Plakat “Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta”

Vladimir Begović, prof.