Ponos domovine

Autor: Administrator , 14. 2. 2019.

Sedmero učenika četvrtih razreda sudjelovalo je na eliminacijskom natjecanju „Ponos Domovine“ koje je održano u IX. gimnaziji u četvrtak 14. veljače 2019. godine.

Ove godine se naši učenici nisu plasirali u poluzavršnicu natjecanja koja će se tijekom ožujka održati  u  Vukovaru, Sesvetama, Delnicama, Varaždinu, Širokom Brijegu i Splitu.

Završno natjecanje održavat će se od 4. do 6. travnja na HVU „Dr. Franjo Tuđman“ u Zagrebu. Dosad je održano devet natjecanja. Ponos Domovine je srednjoškolsko natjecanje edukativno-sportskog karaktera koje je usmjereno jačanju domoljublja i afirmaciji pozitivnih društvenih vrijednosti.

Njime se željelo educirati mlade naraštaje, polaznike srednjoškolskih programa i provjeriti njihovo znanje o Domovinskom ratu i odgoju, hrvatskoj povijesti i zemljopisu, ekologiji, religiji, moralu, etici, energetskoj učinkovitosti i slično. Natjecanje se održava pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović, pokrovitelji su gradonačelnik grada Zagreba Milan Bandić, pokrovitelj sportskog dijela natjecanja Hrvatski olimpijski odbor te IT partner CARNET. Moto natjecanje je „Znanjem i igrom na ponos Domovini!“.

Vladimir Begović, prof.