Početak nove školske godine

Uspješan i ugodan početak nastavne godine želimo svim učenicima, roditeljima, profesorima, djelatnicima i suradnicima naše škole!
Posebnu dobrodošlicu  želimo učenicima prvih razreda!

Nastava počinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine u poslijepodnevnoj smjeni. Raspored dolazaka i sve ostale informacije možete naći na OGLASNOJ PLOČI (Glavni izbornik, gore).

Potraga za savršenim učiteljem u Poljskoj

Autor: Linda Starčević, 11. 11. 2019.

Ušli smo u treću je godinu Erasmus + projekta From Me to We, a otvorili smo ju sastankom 21.-25. listopada u gradu Nowy Sacz, nedaleko od Krakova. Naši domaćini Poljaci potrudili su se da u tjedan dana iskusimo sve čari Poljske.

Tema sastanka bila je savršeni profesor pa su učenici objasnili kakav bi njihov savršeni profesor trebao biti i pokazali intervjue s profesorima iz njihovih škola. I sami su se stavili u poziciju profesora i u igrokazima odglumili nekoliko situacija u kojima su morali reagirati na neumjereno ponašanje učenika, razgovarati s ravnateljem i s roditeljima. Uz puno smijeha, uvidjeli su da posao profesora uopće nije jednostavan.

Ulogu profesora preuzeli su i učenici od prvog do petog razreda osnovne škole koja radi po metodi Montessori. Uzeli su nas za ruku i pokazali kako samostalno uče. Nastavnici ih usmjeravaju i zadaju im zadatke, a oni uz pomoć raznih materijala sami dolaze do spoznaja. Tako smo i mi s njima na karti Poljske označavali najvažnije rijeke i gradove, učili brojati uz pomoć šarenih kuglica prema Montessori metodi, čak smo i na ruci držali paličnjaka kojeg drže u terariju u učionici.

Zadnji dan učenici su predstavili svoje prijedloge Europskoj uniji o tome kako poboljšati školski sustav. Istaknuli su važnost digitalnog obrazovanja i razmjene učenika kao što je Erasmus.

Učenici 3. b razreda Ema Kera i Mateo Penezić, profesorice Tihana Urbić Bujadinović i Linda Starčević te ostatak Erasmus grupe, koju su osim Hrvata činili Poljaci, Finci, Nijemci, Španjolci i Talijani, šetala je ulicama Krakova, jela pieroge i probala borscht. Tjedan je završio oproštajnim govorima i kostimiranom zabavom s temom Noć vještica.  Bili smo žalosni što se rastajemo, a otišli smo bogatiji za još jedno vrijedno iskustvo.

« Rujan 2020 »