Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Oznaka kvalitete za etwinning projekt Healthy life for teenagers

Autor: Ingeborg Radimiri, 6. 10. 2015.

Učenici 4.d razreda i prof. Radimiri dobili su oznaku kvalitete za projekt Healthy life for teenagers.

U ovom etwinning projektu sudjelovali su učenici sadašnjeg 4.d razreda u sklopu izborne nastave engleskog jezika pod vodstvom prof. Radimiri te učenici dvije talijanske škole, Liceo Scientifico e Linguistico “E. Bérard” iz Aoste i IISS "Mons. Antonio Bello” iz Molfette, grčki učenici iz 1st Lyceum of Ilion iz Atene i učenici rumunjske škole Liceul Pedagogic Mircea Scarlat iz Alexandrie.

Cilj projekta bio je istražiti i usporediti prehrambene navike tinejdžera i njihove tjelesne aktivnosti te osvijestiti važnost pravilnog načina prehrane i zdravog načina života u prevenciji mnogih bolesti današnjice.

U sklopu projekta predstavili smo našu školu, Zagreb i Hrvatsku, izradili upitnike o navikama, napisali izvještaje, razmijenili recepte, podijelili iskustva i razmišljanja s mladima iz drugih zemalja, osmislili kalendar tjelesnih aktivnosti, snimili video, a učenici grafičkog smjera škole iz Molfette izradili su logo projekta.

Upotrijebili smo video kameru, e-mailove, chat, Padlet, Tricider, Toluna Quick Surveys i ostale korisne alate.

« Prosinac 2017 »