Dvije Nacionalne oznake kvalitete za dva eTwinning projekta na njemačkom jeziku

Autor: Darija Smolčić, 9. 10. 2015.

Dvije Nacionalne oznake kvalitete za dva eTwinning projekta IX. gimnazije na njemačkom jeziku za učenike sadašnjeg 3. b razreda i prošlogodišnjih 4. e i 4. c razreda i prof. Smolčić

Dva eTwinning projekta na njemačkom jeziku ostvarena uz pomoć tehnologije iz učionice budućnosti donijela su našoj školi dvije Nacionalne oznake kvalitete.

Nacionalnu oznaku kvalitete dodjeljuje Nacionalna služba za podršku (NSS) eTwinninga projektima koji su zadovoljili određene nacionalne i europske standarde, a predstavlja priznanje profesorima i učenicima za visoku razinu rada i otvorenost prema suradnji na europskog razini.

Projekt „Mode und Bekleidung“ radili su učenici sadašnjeg 3.b razreda u sklopu redovne nastave njemačkog jezika. Učenici su pomoću različitih web 2.0 alata predstavili Hrvatsku, Zagreb i našu školu, prikazali povijesni razvoj nekih odjevnih predmeta, proveli i obradili online- ankete o odijevanju i značenju mode za mlade u zemljama projektnih partnera, intervjuirali učenike i profesore naše škole i snimili video. U projektu su osim IX. gimnazije sudjelovale gimnazija iz grada Spišska Nova Ves iz Slovačke i Liceo Statale „S. Pertini“ iz Genove, Italija.

prošlogodišnji 2. b, sadašnji 3. b razred

Projektom „Rund um die Schule“ obuhvaćeni su različiti aspekti života u školi u zemljama projektnim partnerima. Osim Hrvatske to su bile Poljska, Mađarska i Turska. Učenici su predstavili školski sustav svoje zemlje, usporedili nastavu, način ocjenjivanja, maturu u zemljama projektnim partnerima i dali svoje prijedloge za poboljšanje školskih sustava. Projekt je izvođen dijelom u sklopu redovne, a dijelom u sklopu fakultativne nastave njemačkog jezika i u njemu su sudjelovali prošlogodišnji maturanti, učenici 4. e i 4. c razreda.

Ukupno: 1141910