Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Europe Code Week u Devetoj

Autor: Sonja Lušić Radošević, 13. 10. 2015.

I ove godine IX. gimnazija se pridružila obilježavanju Europskog tjedna kodiranja. Provedene su dvije aktivnosti.

Približimo svijet programiranja

Jedna od provedenih aktivnosti je panel Približimo svijet programiranja koji se održao 14.10.2015. u IX. gimnaziji u Učionici budućnosti.

Slike s panela

Panelisti su se  predstavili  i govorili o mogućnostima, dobrim i lošim stranama svijeta programiranja te odgovarali na pitanja učenika.

1. Nina Šindija, Audience Evangelism Manager Microsoft Croatia - predstavit će projekt Software StartUp Akademija. Cilj projekta je pokrenuti poduzetnički duh kod mladih, zaintrigirati mlade za izradu projekata te ih potaknuti na dodatno obrazovanje.
  2. Nikola Mišić i Marin Milović, članovi CARNetovog programerskog tima koji rade na razvoju važnih CARNetovih usluga, predstavili su projekte na kojima radi, ukazali na dobre i loše strane svijeta programiranja.
  3. Roman Kerčmar, bivši učenik IX. gimnazije, student druge godine FER-a.

Predstavili smo i novi EU projekt IX. gimnazije Fakultativna iz BAIK-e. Slovo I zaduženo je za razvoj kurikuluma iz fakultativne informatike s kojim krećemo sljedeći mjesec u suradnji s XI. gimnazijom iz Zagreba.

Pridružite nam se!

Letak za preuzimanje

CARNet o panelu

#codeEU u Devetoj

14. i 16. listopdada 2015. provedene su dvije radionice za učenike 1.d/B i 1.a/B razreda  pod nazivom #codeEU u Devetoj.  U zabavnom okruženju igrica Maze i Turtle  programirali su slažući blokove u vizualnom editoru Blockly  https://blockly-games.appspot.com/.

slike

« Prosinac 2017 »