Europe Code Week u Devetoj

Autor: Sonja Lušić-Radošević, 13. 10. 2015.

I ove godine IX. gimnazija se pridružila obilježavanju Europskog tjedna kodiranja. Provedene su dvije aktivnosti.

Približimo svijet programiranja

Jedna od provedenih aktivnosti je panel Približimo svijet programiranja koji se održao 14.10.2015. u IX. gimnaziji u Učionici budućnosti.

Slike s panela

Panelisti su se  predstavili  i govorili o mogućnostima, dobrim i lošim stranama svijeta programiranja te odgovarali na pitanja učenika.

1. Nina Šindija, Audience Evangelism Manager Microsoft Croatia - predstavit će projekt Software StartUp Akademija. Cilj projekta je pokrenuti poduzetnički duh kod mladih, zaintrigirati mlade za izradu projekata te ih potaknuti na dodatno obrazovanje.
  2. Nikola Mišić i Marin Milović, članovi CARNetovog programerskog tima koji rade na razvoju važnih CARNetovih usluga, predstavili su projekte na kojima radi, ukazali na dobre i loše strane svijeta programiranja.
  3. Roman Kerčmar, bivši učenik IX. gimnazije, student druge godine FER-a.

Predstavili smo i novi EU projekt IX. gimnazije Fakultativna iz BAIK-e. Slovo I zaduženo je za razvoj kurikuluma iz fakultativne informatike s kojim krećemo sljedeći mjesec u suradnji s XI. gimnazijom iz Zagreba.

Pridružite nam se!

Letak za preuzimanje

CARNet o panelu

#codeEU u Devetoj

14. i 16. listopdada 2015. provedene su dvije radionice za učenike 1.d/B i 1.a/B razreda  pod nazivom #codeEU u Devetoj.  U zabavnom okruženju igrica Maze i Turtle  programirali su slažući blokove u vizualnom editoru Blockly  https://blockly-games.appspot.com/.

slike