Djevojački zbor IX. gimnazije posjetio Korčulu

Autor: Administrator , Patricia Imprić, 15. 10. 2015.

Djevojački zbor IX. gimnazije iz Zagreba u pratnji prof. Kristine Orač i prof. Mirele Pavić od 24. do 27. rujna 2015. godine uživao je u gostoprimstvu djevojačkog zbora „Cvrčak“ iz Blata na otoku Korčuli.

Povodom razmjene učenika zbor „Cvrčak“ u drugom mjesecu ove godine posjetio je Zagreb te je tako započelo druženje dvaju zborova. U Zagrebu smo imale priliku posjetiti zgradu HRT-a i Muzičku akademiju, razgledati grad te ići na koncert Zagrebačke filharmonije u KD Vatroslava Lisinskog. U slobodno vrijeme išle smo na klizanje na Šalatu, u kupovinu i kino te na desetak kava jer je to najdraži način druženja kod Hrvata.

Na Korčuli smo imale priliku razgledati Blato, posebno njegovo svetište, Etno muzej Barilo te uljaru Blato, Velu Luku i Velu spilju, grad Korčulu te Prižbu gdje smo se i okupale premda je bio kraj rujna. Kumpanija Blato častila nas je večerom u obližnjoj pizzeriji u znak zahvale zboru „Cvrčak“ na suradnji ovoga ljeta. Slobodno vrijeme provele smo u zajedničkom druženju i izlascima. Jedino što nismo uspjele ostvariti odlazak je na Proizd i jako nam je žao zbog toga. Pri dolasku i polasku provele smo malo vremena u Splitu kroz koji nas je turistički prošetala prof. Pavić. Veoma smo zahvalne na gostoprimstvu koje su nam pružile zborašice na Korčuli te se nadamo da one nama ništa ne zamjeraju.

Kao jedna od zborašica želim se zahvaliti profesoricama Orač i Pavić što su nas pristale povesti jer to nije bila mala odgovornost. Također želim zahvaliti cijeloj upravi škole, pogotovo ravnateljici, i svima ostalima koji su nam omogućili ove razmjene. Stekle smo nova iskustva, prijateljstva, uspomene koje ćemo pamtiti cijeli život. Nadamo se da će se ovakva druženja nastaviti isto kao i natjecanja na kojima se niz godina susreću oba zbora.

Patricia Imprić

Ukupno: 1141927