Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Djevojački zbor IX. gimnazije posjetio Korčulu

Autor: Administrator , Patricia Imprić, 15. 10. 2015.

Djevojački zbor IX. gimnazije iz Zagreba u pratnji prof. Kristine Orač i prof. Mirele Pavić od 24. do 27. rujna 2015. godine uživao je u gostoprimstvu djevojačkog zbora „Cvrčak“ iz Blata na otoku Korčuli.

Povodom razmjene učenika zbor „Cvrčak“ u drugom mjesecu ove godine posjetio je Zagreb te je tako započelo druženje dvaju zborova. U Zagrebu smo imale priliku posjetiti zgradu HRT-a i Muzičku akademiju, razgledati grad te ići na koncert Zagrebačke filharmonije u KD Vatroslava Lisinskog. U slobodno vrijeme išle smo na klizanje na Šalatu, u kupovinu i kino te na desetak kava jer je to najdraži način druženja kod Hrvata.

Na Korčuli smo imale priliku razgledati Blato, posebno njegovo svetište, Etno muzej Barilo te uljaru Blato, Velu Luku i Velu spilju, grad Korčulu te Prižbu gdje smo se i okupale premda je bio kraj rujna. Kumpanija Blato častila nas je večerom u obližnjoj pizzeriji u znak zahvale zboru „Cvrčak“ na suradnji ovoga ljeta. Slobodno vrijeme provele smo u zajedničkom druženju i izlascima. Jedino što nismo uspjele ostvariti odlazak je na Proizd i jako nam je žao zbog toga. Pri dolasku i polasku provele smo malo vremena u Splitu kroz koji nas je turistički prošetala prof. Pavić. Veoma smo zahvalne na gostoprimstvu koje su nam pružile zborašice na Korčuli te se nadamo da one nama ništa ne zamjeraju.

Kao jedna od zborašica želim se zahvaliti profesoricama Orač i Pavić što su nas pristale povesti jer to nije bila mala odgovornost. Također želim zahvaliti cijeloj upravi škole, pogotovo ravnateljici, i svima ostalima koji su nam omogućili ove razmjene. Stekle smo nova iskustva, prijateljstva, uspomene koje ćemo pamtiti cijeli život. Nadamo se da će se ovakva druženja nastaviti isto kao i natjecanja na kojima se niz godina susreću oba zbora.

Patricia Imprić

« Prosinac 2017 »