Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Dva eTwinning projekta IX. gimnazije dobila Europsku oznaku kvalitete

Autor: Darija Smolčić, 5. 11. 2015.

eTwinning projekt na engleskom jeziku „Healthy life for teenagers“ u kojem je sudjelovao 4. d razred pod vodstvom prof. Radimiri i eTwinning projekt na njemačkom jeziku „Mode und Bekleidung“ u kojem je sudjelovao 3. b razred pod vodstvom prof. Smolčić osvojili su priznanje European Quality Label.

Cilj prvog projekta bio je istražiti i usporediti prehrambene navike tinejdžera i njihove tjelesne aktivnosti, te osvijestiti važnost pravilnog načina prehrane i zdravog načina života u prevenciji mnogih bolesti današnjice, dok su u drugom projektu učenici prikazali povijesni razvoj nekih odjevnih predmeta, te proveli i obradili online - ankete o odijevanju i značenju mode za mlade u zemljama projektnih partnera.

više o projektu

Oznaka kvalitete predstavlja konkretno priznanje nastavnicima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj njihovim naporima u radu, a za škole ono predstavlja javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Popis škola nagrađenih Europskom oznakom kvalitete

« Prosinac 2017 »