Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Fakultativna iz BAIke

Autor: Administrator , 31. 10. 2015.

23.10.2015. započeo je projekt  Fakultativna nastava iz BAIke čija je svrha poboljšati stjecanje znanja i vještina učenika kroz modernizaciju fakultativne nastave radi povećanja općeobrazovnih vrijednosti, znanja i vještina te temeljnih kompetencija učenika potrebnih za uspješan život i učenje u suvremenom društvu.

Vrijednost projekta: 1.407.973,65 kuna (100% bespovratna sredstva)

Naziv poziva za dostavu projektnih prijedloga: Promocija kvalitete i unapređenje sustava odgoja i obrazovanja na srednjoškolskij razini (Broj poziva: HR.3.1.20)

Nositelj projekta: IX. gimnazija Zagreb

Partner na projektu: XI. gimnazija Zagreb

Svrha projekta:  je poboljšati stjecanje znanja i vještina učenika kroz modernizaciju fakultativne nastave radi povećanja općeobrazovnih vrijednosti, znanja i vještina te temeljnih kompetencija učenika potrebnih za uspješan život i učenje u suvremenom društvu.

Ciljevi projekta :

Poboljšati kompetencije nastavnika u primjeni novih metoda i alata u poučavanju učenika;
Doprinijeti unapređenju fakultativne nastave iz prirodoslovne grupe predmeta i informatike te usmjeriti učenike u nastavku daljnjeg školovanja.

Ciljne skupine:

17 odgojno - obrazovnih djelatnika iz IX. gimnazije i XI. gimnazije
30 učenika IX. gimnazije i 20 učenika XI. gimnazije

Elementi projekta:

1. Jačanje nastavničkih kompetencija

1.1. Poučavanje iz područja metodike o stjecanju kompetencija učenika

1.2. Edukacija nastavnika iz područja izrade kurikuluma

1.3. Edukacija nastavnika u području metoda definiranja ishoda učenja -

1.4. Poboljšanje digitalnih znanja i vještina nastavnika

2. Modernizacija postojećeg kurikuluma fakultativne nastave iz predmeta biologija

2.1. Analiza postojećeg kurikuluma fakultativnog predmeta biologije

2.2. Razvoj i izrada nastavnog programa (kurikuluma) s ishodima učenja za fakultativni program biologija