Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Naši volonteri u projektu "Mapiranje Trešnjevke"

Autor: Ingeborg Radimiri, 1. 3. 2016.

Projektu "Mapiranje Trešnjevke" se prošloga tjedna pridružila i grupa volontera iz IX gimnazije u Dobojskoj ulici.

Centar za kulturu Trešnjevka, s kojim naša škola već dugo surađuje na raznim događanjima i akcijama, pokrenuo je stranicu Mapiranje Trešnjevke na kojoj možete pročitati razne zanimljivosti o našem kvartu, pa tako i o našoj školi.

Članak sa Facebooka - Mapiranje Trešnjevke

izvor: https://www.facebook.com/MapiranjeTresnjevke/posts/925331324254212

Učenici će u svoje slobodno vrijeme pomoći našem projektu tako da će popisati trenutno stanje lokala (trgovina, gostionica, obrta itd) u najvažnijim trgovačkim ulicama Trešnjevke (Tratinska ulica, Ozaljska ulica, Nova cesta, Trakošćanska ulica, Krapinska ulica, Selska cesta, Rudeška cesta) koje ćemo potom usporediti sa stanjem iz 30-ih godina prošloga stoljeća koje je zabilježeno u Almanahu zagrebačkih trgovaca (1932.-1935.) o kojem smo već pisali i čiji se podaci vezani uz Trešnjevku mogu pronaći na našoj web stranici (pogledajte link na dnu teksta).

Kao slijedeći korak, pokušat ćemo, uz pomoć volontera, ali i vas, cijenjene naše čitateljice i čitatelji, koliko je moguće rekonstruirati izmjene lokala tokom svih godina između ta dva perioda, dakle od cca 1935. pa sve do danas. Znamo da je to opsežan posao i da je dosta tih podataka izgubljeno u zaboravu vremena, no mi ćemo svejedno krenuti u to istraživanje, a vas molimo da nam sve informacije koje se sjećate vezano uz tu temu šaljete na mail adresu mapiranjetresnjevke@gmail.com ili porukama/komentarima na ovaj Facebook profil.

Mali primjer: Na adresi Ozaljska 32 se sada nalazi pošta. No, zanima nas što se na tome mjestu nalazilo prije nje. Molimo vas, ako je ikako moguće navedite adrese na koje se odnose vaša sjećanja, a ako slučajno imate, jako ćemo se veseliti i starim fotografijama!

« Prosinac 2017 »