Dobro došli u Devetu!

IX. gimnazija u Zagrebu

Dobrodošlica iz Devete gimnazije

Autor: Sonja Lušić Radošević, 2. 4. 2016.

Prilikom otvorenja Učionica budućnosti u Popovači i OŠ Horvati, kao jedna od vodećih, videokonferencijski se spojila i IX. gimnazija i poželjela im dobrodošlicu.

izvor: http://www.carnet.hr/novosti/novosti?news_id=3895

Projektu Učionica budućnosti u Hrvatskoj se, nakon Osnovne škole Kamešnica u Otoku, IX. gimnazije u Zagrebu, Gimnazije Frana Galovića iz Koprivnice i II. osnovne škole u Bjelovaru te Osnovne škola Antuna i Stjepana Radića u Gunji pridružile su se Osnovna škola Popovača i OŠ Horvati iz Zagreba.

Nastavak je to zajedničkog projekta Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet i tvrtke Samsung Electronics, uz podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Podsjetimo, Učionice budućnosti opremljene su nastavničkim računalom, tablet računalima i pametnom pločom, što omogućava interaktivnu razmjenu znanja svim učenicima. Nastavnicima mogu brzo dijeliti informacije, bilješke s predavanja i imaju trenutan uvid u učeničko razumijevanje pojedinog predavanja. Mogu dijeliti sadržaj na interaktivnoj, pametnoj ploči, te uz svega nekoliko „klikova“ poslati na učeničke tablete. Učenici i nastavnici će istovremeno voditi bilješke s predavanja, podcrtavati ključne informacije ili crtati, kako na tablet računalima tako i na pametnoj ploči. Nastavnici vrlo brzo mogu provjeriti razumiju li učenici predavanje, uz kratke kvizove znanja, ankete i raspravu.

"Naš je zajednički cilj u Hrvatskoj i regiji poduzeti odgovarajuće korake i marljivo raditi kako bismo stvorili čvrst temelj i definirali gdje želimo biti u sljedećih 15 do 20 godina. Imajući to u vidu, moramo naglasiti kvalitetu obrazovanja, od najranije do zrele životne dobi, kao i njegovati kreativnost, konkurentnost i cjeloživotno učenje. Podržavamo okruženje koje potiče i oblikuje generaciju mladih, koji su visokoobrazovani i spremni za radna mjesta budućnosti. Dio je to Samsungove vizije koja uključuje i budućnost obrazovnog sektora, pri čemu želimo biti aktivni sudionici i pomoći u oblikovanju budućnosti učenja te osnažiti nastavnike i učenike kroz novo iskustvo učenja" - zaključio je Tae Hwan Hwang, predsjednik Uprave tvrtke Samsung Electronics za regiju.

Prilikom otvorenja Učionica budućnosti u OŠ Popovača OŠ Horvati, video-konferencijski se povezala i Učionica budućnosti u zagrebačkoj IX. gimnaziji i gimnaziji Fran Galović u Koprivnici, koje je već implementirale ova obrazovna rješenja u kurikulum. Naglašeno je kako će umrežavanje Učionica budućnosti u suradnji s CARNetom i Samsung Electronics, omogućiti još kvalitetniju razmjenu znanja i iskustava, s ciljem najbolje primjene informacijskih i komunikacijskih tehnologija u profesionalnom i osobnom životu učenika i nastavnika.

« Lipanj 2017 »