Bicikliraj za epilepsiju!

Autor: Administrator , 9. 4. 2016.

I ove godine su se naši učenici, volonteri pridružili  obilježavanju „Ljubičastog dana”  - biciklijadi podrške osobama s epilepsijom.

Dana 09. travnja 2016.g. Hrvatska udruga za epilepsiju i Nastavni zavod za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja RH, ponovno su u centru Zagreba organizirali biciklijadu podrške osobama s epilepsijom, u povodu Svjetskog dana zdravlja (7. travnja) i „Ljubičastog dana” — dana epilepsije (26.ožujka).

Cilj ove manifestacije „Bicikliraj za epilepsiju” je javno iskazivanje podrške oboljelim osobama koje su zbog epilepsije još uvijek stigmatizirane te promoviranje tjelesne aktivnosti u kontekstu prevencije mnogih bolesti i unaprjeđivanja zdravlja.
Biciklijada je najavljena na Trgu bana Jelačića već u 11 sati kad je uz nazočnost i podršku zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića krenuo svečani defile oldtimer vozila udruge "Zlatni kotač" i bikera Moto kluba "Veterani Croatia" koji su u koloni, simbolički obilježeni ljubičastom vrpcom, krenuli prema Zagrebačkom velesajmu. Ovom događaju pridružila se i delegacija Hrvatskog vaterpolo saveza koja je također izrazila podršku osobama s epilepsijom i našoj biciklijadi.

Sudionici biciklijade su se okupili na Rooseveltovom u 12 sati nakon čega je slijedila vožnja kroz centar grada. Svi su sudionici imali na svojoj odjeći ili biciklu neki odjevni ili drugi predmet ljubičaste boje, simbolične boje epilepsije, koji su ponijeli od kuće ili dobili na mjestu događanja.

« Prosinac 2019 »

Ukupno: 1220639