Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Projekt “Puževi koraci”

Autor: Ingeborg Radimiri, 27. 1. 2017.

Dana 27. 01. ove godine u prostoru Udruge roditelja djece s posebnim potrebama “Put u život” (PUŽ) održana je završna konferencija projekta “Puževi koraci”, u okviru programa IPA 2002 – Jačanje kapaciteta organizacija civilnog društva za osiguravanje djelotvorne provedbe standarda EU u ostvarenju ljudskih prava.

Naša je škola, skupa s osnovnom školom Horvati i Strukovnom školom Gospić, bila partner na projektu, čiji je cilj bio osnažiti udruge roditelja djece s teškoćama u razvoju i mladih s invaliditetom te unaprijediti vještine i znanja institucija lokalne uprave i zaposlenika obrazovnih ustanova. Kako smo se kao škola već davno otvorili prema učenicima s teškoćama, imamo iskustva i znanje koje su profesorice Mirjana Franić i Ingeborg Radimiri kroz prezentacije i razgovore podijelile s kolegama diljem Hrvatske – na Rabu, Braču, u Kninu, Gospiću, Požegi, Slavonskom Brodu i Vukovaru. Upoznale smo se s problemima djece, roditelja i njihovih učitelja i nastavnika u manjim sredinama te stekle nova iskustva i poznanstva.

Više o projektu možete pročitati na poveznici udrugapuz.hr/SNAILSSTEPS.htm

IX. gimnazija bila je partner i na projektu “Puž u školi” (šk.god. 2013./2014.) koji je bio usmjeren na podršku redovnim odgojno obrazovnim ustanovama s ciljem povećanja broja djece s teškoćama u razvoju koja uspješno završavaju osnovno i srednjoškolsko obrazovanje, kroz kojeg smo puno naučili i pomogli našim učenicima s teškoćama da svladaju program, polože državnu maturu i upišu se na fakultet. Nadamo se da ćemo i dalje biti uspješni u inkluziji i pridonositi podizanju razine svijesti o pravu obrazovanja za sve.

« Prosinac 2017 »