Zanimljivosti za maturante
objavljujemo sve promotivne materijale za maturante koji stižu na službeni mail

Materijali za maturante "Vještine upravljanja karijerom"

Autor: Sonja Lušić Radošević, 21. 5. 2020.

Odgojno savjetovalište Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta izradilo je materijal za maturante koji je nastao kao rezultat radionica Priprema, pozor START – Vještine upravljanja karijerom koje su se provodile sa srednjoškolcima.

Navedeni materijal usmjeren je na razvoj vještina upravljanja karijerom odnosno kako pripremiti životopis i motivacijsko pismo, kako se pripremiti za razgovor za posao i sl., a možete ga naći na poveznici

Prema preporuci Gradskog ureda za obrazovanje

Zamjene te raspored učionica za drugi strani jezik i VJE/ETI

Važne informacije

Ambulanta školske medicine - Albaharijeva bb, Zagreb

Doktorica Ljiljana Đurić
Tel. 01 3835 444 - Termin dolaska treba dogovoriti telefonom zbog čestog terenskog rada liječnice.
Neparni datumi - prije podne
Parni datumi - poslije podne

Udžbenici:

Obrasci i pravni akti
  • Potvrde o školovanju – Nakon 1. rujna 2023., a u ovisnosti o CARNetu, svi učenici će potvrde o školovanju za školsku godinu 2023./2024. moći isprintati iz e-Dnevnika. Isto je moguće dogovoriti s razrednikom koji će potvrde ostaviti u referadi.
  • Potvrde za ZET – predati razredniku na ovjeru, ako je potrebno. Sustav je povezan s eMaticom. Detalji na stranicama ZET-a.
  • Sufinancirani prijevoz učenika za međumjesni javni prijevoz - POVEZNICA na stranicu MZO-a

Odluka o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola za školsku godinu 2023./2024.
Upute o načinu provođenja Odluke o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola
Obrazac potvrde 75% za ostvarivanje prava na sufinanciranje međumjesnoga javnog prijevoza na temelju Odluke Vlade Republike Hrvatske

• Suglasnost za izbornu nastavu
  • Suglasnost za fakultativnu nastavu
  • Zahtjev za status putnika, za učenike koji putuju s velikih udaljenosti ROK: 27.9.2023.
  • Zahtjev za  odgovaranje po dogovoru, obvezno proučiti Odluku o odgovaranju po dogovoru ROK: 27.9.2023.
  • Zahtjev za ostvarivanje prava na oslobođenje od nastave TKZ-a (djelomično ili potpuno) za učenike sa zdravstvenim teškoćama
    Učenici koji iz zdravstvenih razloga ne mogu pohađati nastavu TZK-a,  do ROK: 27.9.2023. razredniku predaju ZAHTJEV i POTVRDU školske liječnice o sposobnosti i sudjelovanju učenika na nastavi TZK-a. Odluku donosi Nastavničko vijeće.
    Školska liječnica - Ambulanta školske medicine - Albaharijeva bb, Zagreb, doktorica Ljiljana Đurić (tel. 01 3835 444 - termin dolaska treba dogovoriti telefonom), neparni datumi - prije podne, parni datumi - poslije podne.
  • Suglasnosti roditelja za eDnevnik - za učenike prvih razreda i novoupisane učenike – poveznica
  • Upisnica u Školu - samo za novoupisane učenike potrebna upisnica za upis u Školu (nije potrebna za učenike prvih razreda koji su redovno upisani u ljetnom upisnom roku) - poveznica

Važni akti

• Statut škole - poveznica
  • Kućni red - poveznica
  • Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi - Narodne novine br.: 112/2010 82/2,01943/2020 i 100/2021  - pročišćeni tekst koji objedinjuje izmjene na propisi.hr
  • Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera - Narodne novine br.: 94/2015 i 3/2017 - pročišćeni tekst koji objedinjuje izmjene na propisi.hr
  • Pravilnik o izvođenju izleta, ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti izvan škole, NN 87/14 izmjene Pravilnika NN 81/15.

IZDAVANJE DUPLIKATA - PRIJEPISA SVJEDODŽBE – POTVRDE O ŠKOLOVANJU

Zahtjevi za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi te potvrda o školovanju predaju se, a prijepisi se preuzimaju, u tajništvu škole. Popunjeni i vlastoručno potpisani zahtjev može se poslati i na e-mail adresu  tajnistvo(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr. Obrazac Zahtjeva može se preuzeti u tajništvu škole ili u dolje priloženom dokumentu.

Odlukom Školskog odbora IX. gimnazije donesene na sjednici 6. 10. 2023. godine, izrada pojedinačnog duplikata/prijepisa svjedodžbe naplaćuje se 13 eura, a potvrde o školovanju 10 eura.

Sredstva je potrebno uplatiti na žiro račun škole:

IBAN HR95 23600001101421438

Opis: Uplata za duplikat/prijepis svjedodžbe/potvrdu o školovanju

Na temelju Tar. br. 1. i Tar. br. 4. Uredbe o tarifi upravnih pristojbi (Narodne Novine, broj 92/2021), od 1. rujna 2021. godine, upravna pristojba za izradu duplikata svjedodžbe se ne naplaćuje!

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Potvrde o školovanju izdaju se u svrhu dokazivanja završetka neke razine školovanja ukoliko nije izdan originalni dokument (npr. u žurnim slučajevima prije izdavanja svjedodžbe, u iznimnim slučajevima kao dokaz o položenom predmetnom ispitu i sl.).

Duplikat/prijepis svjedodžbe/potvrda o školovanju izdaje se najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva i nakon podnesenog dokaza o uplati (u slučaju uplate na žiro račun škole).

Za dodatne informacije u vezi izdavanja duplikata/prijepisa svjedodžbe ili potvrde o školovanju obratite se u tajništvo škole na broj telefona 01 3097 197 ili na e-mail adresu tajnistvo(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Duplikate svjedodžbi i/ili potvrda o položenim ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Dokument za preuzimaje: