Učionica budućnosti

U projektu Učionice budućnosti sudjelovali Samsung Electronics Adriatic, CARNet, MZOS. Samsungove učionice budućnosti opremljene su tablet računalima, tipkovnicama i pametnom pločom, koje povezuje Content Management System rješenje naziva Samsung School. U opremanju interijera učionice pomogli su Grad Zagreb i ADRIATIC FILM d.o.o. Zahvaljujemo svima!

Aktivnosti u Učionici budućnosti

Novi izazovi uz Samsung School aplikaciju

Autor: Sonja Lušić Radošević, 25. 4. 2014.

Učionicu budućnosti  na 1. studentskom danu pod nazivom „Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO“. na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Nakon višemjesečnog rada, istraživanja i nastave na tabletima, slažem svoja iskustva iz “učionice budućnosti“. Što je sve potrebno za jedan uspješan nastavni sat? Tehnologija, obrazovni programi, digitalni materijali, pedagoške metode,... Uz sve ove pretpostavke, sudbina nastavnog sata je i dalje u rukama učitelja.

“Učionica budućnosti” moje škole je opremljena Samsungovom tehnologijom, koju prati vrlo zanimljivo softversko rješenje. Samsung School aplikacija je okruženje za personalizirano učenja i kontrolirano vođenje učionice. Aplikacija omogućava dijeljenje i zajednički rad na različitim sadržajima, automatsko pokretanje aplikacija i web stranica na svim uređajima u lokalnoj mreži, grupni i individualizirani rad, razmjenu datoteka na relaciji učitelj - učenik i obrnuto, anketiranje, testiranje, uvid u rada na svim uređajima uz mogućnost njihove kontrole. Izvrsno rješenje koje uz odgovarajuće pedagoške metode otvara nove mogućnosti! I izazove!